Acasă » 2012 » Martie » 27
Odata cu sosirea primaverii incepe si implicarea elevilor in problemele legate de natura:gunoistile aparute din senin dupa topirea zapezilor pe teritoriul si imprejurimile liceului.

Asa ca,joi,22 martie,toti elevii ,de la mic la mare s-au pus pe treaba.Toate clasele au avut teritoriile sale.Cele mici au strans gunoiul din fata scolii si din preajma ei.Cele mari s-au ocupat de monument si de complexul sportiv desigur.Inarmati cu greble,hirlete,maturi si saci de gunoi in aproximativ 2 ore totul arata impecabil.

Acum a ramas doar datoria naturii,ce consta in inverzirea a tot ce este ''viu''dar nu arata acuma astfel,pentru a deveni totul mai proaspat si deosebit.Asteptam cu nerabdare aceasta si speram ca curatenia facuta va rezista cit mai mult timp posibil.
Vizitări: 467 | Data: 27.03.2012 | Reiting: 5.0/4 | Comentarii (2)