Acasă » 2012 » Martie » 15 » Martie si Martisorul...
21:21
Martie si Martisorul...
In sfarsit a sosit si primavara la noi!
Luna Martie,cea care incepe acest minunat anotimp,nu a adus cu ea numai zile mai lungi si insorite, ci si febra martisorului si a felicitarilor.Desigur ca fara aceste 2 lucruri nu poate incepe mult-asteptata primavara,cea care reinvie totul.Un Martisor,care simbolizeaza prospetimea,bucuria,victoria binelui asupra raului,poate readuce zambetul pe buzele fiecarei persoane dragi noua.O felicitare spusa din suflet si care reda anume sentimentele traite este cheia perfecta de a incepe bucuria pe chipul celor dragi.

Elevii talentati din clasele primare si gimnaziale au participat la organizarea unei expozitii spectaculoase de martisoare confectionate dupa imaginatia lor.Desigur ca toate martisoarele au fost deosebite,si toti elevii au ramas fascinati de frumusetea si maiestria lor.

Felicitari cu sosirea primaverii…’’Martisorul’’ sa va inmiresmeze sufletul cu parfumul primilor ghiocei iar soarele primavaratic sa lumineze inimile tuturor si sa va aduca renasterea sperantei, a bucuriei si a caldurii in suflet.
Vizualizări: 473 | Adăugat de: Burlea_94 | Rating: 5.0/1
Total comentarii : 0
Doar utilizatorii înregistraţi pot adăuga comentarii
[ Înregistrare | Autentificare ]