Acasă » 2010 » Martie » 15

Compania Moldtelecom, preocupată de satisfacerea şi îmbunătăţirea serviciilor oferite clienţilor săi, a lansat un nou serviciu de Televiziune Digitală prin IP care, vine să extindă portofoliul de servicii propuse clienţilor Moldtelecom, oferindu-le astfel posibilitatea de a se conecta la o nouă lume digitală, unde culorile, sunetul şi detaliile sunt aproape perfecte.

Astfel, începînd cu 22 februarie 2010, toţi clienţii Moldtelecom pot beneficia şi aprecia avantajele televiziunii IPTV, conectîndu-se la una din ofertele de Televiziune Digitală doar printr-un singur apel la 117.

Serviciul televiziune digitală de la Moldtelecom asigură o acoperire naţională de transmitere a programelor TV, cu o calitate superioară a imaginii şi sunetului, la un abonament lunar avantajos pentru cele mai populare 30 de canale. Aceasta fiind doar începutul, în scurt timp abonaţii serviciului televiziune ... Citeşte mai departe »

Vizitări: 635 | Data: 15.03.2010 | Reiting: 4.5/2 | Comentarii (1)