Acasă » 2014 » Octombrie » 4 » Ziua Profesorilor
13:56
Ziua Profesorilor
În ţări ca România, Rusia, Canada, Croaţia, India sau Lituania, data de 5 octombrie este destinată aprecierii cadrelor didactice. În această listă de ţări se include şi Republica Moldova, unde, la 5 octombrie, toţi profesorii sărbătoresc ziua lor profesională. Anul acesta, din motiv că data de 5 e în weekend, noi, elevii absolvenţi, am hotărît să felicităm profesorii cu două zile mai devreme. Le-am organizat un sfîrşit de săptămînă mai special în speranţa că o să le placă.
I-am întîmpinat cu pîine şi sare, le-am oferit flori, aplauze şi cuvinte de felicitare. A fost puţinul pe care l-am putut face în semn de mulţumire, pentru că răbdarea şi dragostea lor faţă de noi nu o vom putea răsplăti nici cu cele mai scumpe cadouri.

Vizualizări: 542 | Adăugat de: Samy | Rating: 5.0/1
Total comentarii : 3
29.12.2014

3. God (admin) [Material]
Multumim mult pentru felicitare. Bravo voua.

06.10.2014

2. Samaia Gahramanov (Samy) [Material]
vă mulţumim, aşa am fost învăţaţi  smile

06.10.2014

1. elena godovaniuc (lena) [Material]
Foarte emotionanta sarbatoare a fost datorita felului cum ati pregătit-o, dragi elevi. Ati fost bravo si ma bucur ca duceti traditia mai departe.

Doar utilizatorii înregistraţi pot adăuga comentarii
[ Înregistrare | Autentificare ]