Acasă » 2012 » Noiembrie » 27 » "O şansă în plus - calculatorul"
01:49
"O şansă în plus - calculatorul"
Un grup de elevi ce vin din familii social vulnerabile şi studiază în liceul nostru, au fericita ocazie să beneficieze de participarea într-un proiect numit "O şansă în plus - calculatorul".

Încă din februarie 2012, ei frecventează un cerc extraşcolar condus de d-nul Godovaniuc Sergiu. Aici ei au făcut cunoştinţă cu calculatorul; cu Internetul şi mai concret şi-au făcut căsuţă poştală electronică; cu Microsoft Word, unde au învăţat cum se scriu diferite documente. Chiar şi-au imprimat nişte diplome foarte creative, astfel arătând cunoştinţele ce le-au adunat în cadrul activităţilor acestui cerc. Acum studiază şi experimentează Microsoft PowerPoint, ca mai apoi să folosească aceste cunoştinţe în activitatea lor şcolară.

Datorită acestei oportunităţi ce li s-a oferit, ei conştientizează cât de important şi folositor este calculatorul în viaţa unui şcolar. Aceasta o observăm prin frecventarea lor regulată şi plină de entuziasm la cercul extraşcolar din cadrul acestui proiect.
Vizualizări: 359 | Adăugat de: Inkpot | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
Doar utilizatorii înregistraţi pot adăuga comentarii
[ Înregistrare | Autentificare ]