Acasă » 2012 » Noiembrie » 7 » Întâlnire cu d-nul ŞOIMARU şi POHILĂ
12:06
Întâlnire cu d-nul ŞOIMARU şi POHILĂ
În data de 6 noiembrie 2012 bravicenii, şi în special elevii liceului, s-au bucurat de întâlnirea cu două persoane remarcabile ale Republicii Moldova: d-nul ŞOIMARU Vasile – economist, conferenţiar universitar şi publicist moldovean şi d-nul POHILĂ Vlad – scriitor, publicist, traducător.
Dumnealor ne-au povestit multe lucruri interesante despre viaţa şi activitatea lor. În urma discuţiei noastre, am înţeles că sunt nişte oameni excepţionali de la care poţi învăţa multe lucruri folositoare. Am mai aflat că domnul ŞOIMARU este şi un fotograf profesionist care lucrează în cârdăşie cu natura şi şi-a descoperit darul de a prinde în cadrul obiectivului momente fantastice.
Domnii au făcut o donaţie de carte bibliotecii publice „George Munteanu” şi bibliotecii şcolare, astfel oricine poate merge şi împrumuta spre citire cărţile dumnealor.
   
Click pentu a mari imaginea
Vizualizări: 360 | Adăugat de: Inkpot | Rating: 5.0/3
Total comentarii : 0
Doar utilizatorii înregistraţi pot adăuga comentarii
[ Înregistrare | Autentificare ]