Acasă » 2011 » Mai » 31 » Campionatului liceului la turism
Campionatului liceului la turism
Ziua de 9 Mai a fost una specială pentru elevii Liceului prin organizarea tradiţională a campionatului liceului la turism.
Fiecare clasă şi-a înaintat la competiţie echipa.Nu au rămas în urmă nici membrii echipei nou formate în cadrul proiectului ,,Comunităţi şcolare în acţiune’'
Elevii au primit echipamentul necesar, a fost o concurenţă sănătoasă,pozitivă,fiecare avînd posibilitatea să demonstreze cele învăţate .
S-au ales cu Cupa elevii clasei a XI,echipa căreia este formată şi din elevi ai grupei de bază la turism.
Participanţii au avut posiilitatea să-şi măsoare forţele cu colegii mai mici sau mai mari,să-şi demonstreze măiestria, să-şi educe dorinţa de a practica sportul,de a duce un mod de viaţă sănătos, de a înţelege că numai o echipă puternică poate să învingă.

Vizualizări: 544 | Adăugat de: iondinga | Rating: 5.0/1