Acasă » 2011 » Decembrie » 29 » Atelier de lucru privind angajarea băieţilor şi tinerilor bărbaţi în combaterea violenţei de gen
Atelierul a avut ca scop angajarea unui grup de băieţi si bărbaţi tineri să acţioneze ca modele de rol privind combaterea violenţei de gen.
Evenimentul a împărtăşit cele mai bune practici ale statelor membre OSCE participante în acest domeniu şi a instruit un grup de 30 de oameni
la proiectarea iniţiativelor de sensibilizare prin angajarea colegilor şi a comunităţilor locale.
Din Liceul Teoretic ''Ştefan cel Mare'' a participat elevul clasei a XI-a ''R'' Artene Victor.
Cînd: 14-15 Decembrie 2011
Unde: Misiunea OSCE in Moldova
Organizat de: Misiunea OSCE in Moldova
Evenimentul a facut parte din Campania de 16 zile împotriva violenţei de gen, susţinut de Misiunea OSCE în Moldova.

Vizualizări: 589 | Adăugat de: Vic_Art | Rating: 5.0/5