Acasă » 2015 » Martie » 16
Regulamentul concursului literar La izvoarele înţelepciunii, dedicată scriitorului Mark Twain (etapa locală), Bravicea, 2015

În scopul promovării lecturii şi familiarizării elevilor cu viaţa şi activitatea personalităţilor din literatură, cultură, istoria naţională şi universală, Biblioteca Publică George Munteanu în colaborare cu Liceul Teoretic Ştefan cel Mare organizează concursul literar La izvoarele înţelepciunii, etapa locală.
Condiţiile concursului
• Concursul se va desfăşura în incinta Bibliotecii Publice George Munteanu pe data de 31 martie 2015;
• La concurs vor participaelevii claselor a VI-VIII;
• Cîştigătorul concursului la etapa locală va reprezenta instituţia dată la faza raională;
• Pentru cîştigătorii concursului la etapa locală se instituie următoarele premii:
Premiul I-150 de lei (1)
Premiul II-100 de lei (1)
Premiul III-75de lei (1)
Menţiune-50 de lei (1)
... Citeşte mai departe »
Vizitări: 710 | Data: 16.03.2015 | Reiting: 0.0/0 | Comentarii (2)