Acasă » 2015 » Octombrie » 9 » "Ziua oamenilor în etate"
20:53
"Ziua oamenilor în etate"

La data de 1 octombrie 2015 în incinta Casei de cultură din satul Bravicea a avut loc un concert festiv dedicat „Zilei oamenilor în etate”. Noi, elevii, am venit să fim alături de cei care poartă în spate experiențe, realizări. Primăria  a oferit celor prezenți posibilitatea de a se întîlni, a servi din bucate tradiționale, a asculta tinerele talente ale satului . Elevii prezenți la festivitate, au recitat poezii , au interpretat cîntece şi le-au oferit oamenilor în etate prezenţi cîte o floare şi o felicitare , iar ei s-au bucurat de atenţia acordată şi ne-au mulţumit.

La eveniment au fost prezenţi şi Părintele Rostislav cu primarul satului Zatic Alexei. Spațiul de la intrarea în sala în care a avut loc concertul a fost amenajat cu flori şi poze de către bibliotecara Bibliotecii Publice “George Munteanu“ , Zatic Angela. După concert invitaţii în vîrstă au vizitat biblioteca şi muzeul , iar apoi au plecat acasă.

 

 

Vizualizări: 1293 | Adăugat de: vikygod | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
Doar utilizatorii înregistraţi pot adăuga comentarii
[ Înregistrare | Autentificare ]