Acasă » 2011 » Aprilie » 14 » Proiectul moldo-polonez "Activizarea socială a tinerilor din zonele rurale ale Moldovei şi Poloniei"
13:54
Proiectul moldo-polonez "Activizarea socială a tinerilor din zonele rurale ale Moldovei şi Poloniei"
În perioada 1 - 6 februarie 2011, în cadrul proiectului "Youth Social Activism in Rural Communities: Moldova - Poland",un grup de tineri (reprezentanţii organizaţiilor neguvernamentale şi grupurilor de iniţiativă) din regiunea rurală a r. Sîngerei, Călăraşi şi Leova au efectuat o vizită de studiu în Polonia.Printre aceşti tineri au fost si elevi din liceul nostru: Artene Victor cl. a 10-a R şi Batcu Irina cl. a 12-a U. 
       Scopul vizitei a constat în preluarea bunelor practici privind activizarea tinerilor prin schimbul de experienta dintre semenii din Republica Moldova şi Polonia. 
       În cadrul activităţii, tinerii au vizitat un şir de şcoli, case de cultură ş centre de tineret familizrizîndu-se cu metodele utilizate în Polonia pentru a încuraja tinerii de a se implica în dezvoltarea socială a localităţilor sale.
Vizualizări: 358 | Adăugat de: Vic_Art | Rating: 5.0/2
Total comentarii : 0
Doar utilizatorii înregistraţi pot adăuga comentarii
[ Înregistrare | Autentificare ]