Acasă » 2013 » Februarie » 17 » Odiseea Cugetului 2013
00:02
Odiseea Cugetului 2013
Sunteţi bine cunoscuţi deja cu participarea echipei liceului la festivalul-concurs naţional „Odyssey of the Mind” pentru al cincilea an consecutiv la începutul lunii februarie.

Echipa „Mighty Kickers”, avându-l ca antrenor pe dnul Godovaniuc Sergiu, a reuşit să întreacă toate echipele participante la problema şi divizia lor, ocupând locul I şi, după câteva turvine, fiind selectate pentru etapa internaţională a festivalului.
Din păcate, echipele căştigătoare nu sunt oficial sponsorizate, aşa că membrii echipei sunt nevoiţi să achite costul călătoriei în Germania. Iar o dată ce suma pentru un participant e foarte mare, deci, imposibilă, rugăm enorm oamenii cu sufletul generos să ne ajute să reprezentăm şi de data aceasta Moldova în Germania.

Prezentarea echipei, cu tema „It’s how you look at it” o puteţi vizualiza la următorul link: https://www.youtube.com/watch?v=7yhPt8u3EPs
Vizualizări: 444 | Adăugat de: Inkpot | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
Doar utilizatorii înregistraţi pot adăuga comentarii
[ Înregistrare | Autentificare ]