Acasă » 2011 » Octombrie » 5 » De Ziua Ta, Iubite Învăţător!
15:38
De Ziua Ta, Iubite Învăţător!


Astăzi avem un motiv în plus să intensificăm în noi sentimentele de respect, recunoştinţă, apreciere şi mulţumire faţă de Dumneavoastră, cei ce cultivaţi în noi seminţele Binelui, Frumosului, Adevărului, Cunoştinţelor. 


Cu ocazia zilei profesionale, Vă felicităm şi Vă dorim să aveţi putere permanentă de a creşte şi a educa noi generaţii; să fiţi la fel de răbdători, poate şi mai mult; să culegeţi roadele coapte ale discipolilor D-voastră şi să ne trăiţi sănătoşi şi în linişte sufletească, mulţumiţi de tot ceea ce faceţi pentru prosperarea ţării, ocrotiţi şi binecuvântaţi de Bunul Dumnezeu.

 Sincere cuvinte de felicitare, cântece şi poezii au fost adresate astăzi tuturor profesorilor din liceul nostru în cadrul unui careu festiv. Am încercat să creăm o atmosferă de sărbătoare măcar pentru o zi de care să se bucure dragii noştri profesori.Vizualizări: 1082 | Adăugat de: Inkpot | Tag-uri: scoala, sarbatoare, bravicea, Ziua Profesorilor | Rating: 5.0/1
Total comentarii : 0
Doar utilizatorii înregistraţi pot adăuga comentarii
[ Înregistrare | Autentificare ]